Jarmark Wielkanocny w Pruszynie – 24.03.2024 r.

Jarmark Wielkanocny w Pruszynie na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Siedlcach z/s  w Ostrówku i Zespół Oświatowy w Pruszynie.
Jarmark wielkanocny to wyjątkowa atmosfera, która przywołuje tradycyjne zwyczaje i radość związane z nadchodzącym świętem. Wielkanoc to czas radości, przebaczenia i wiosennego odradzania się natury. Dlatego warto organizować tradycyjne jarmarki wielkanocne, na których można spróbować pyszności kuchni wielkanocnej, zakupić ozdoby. Niech ta piękna tradycja będzie częścią naszego życia na zawsze!
Podczas jarmarku dzieci z przedszkola w Pruszynie zaprezentowały się w  programie artystycznym. Zatańczyły one uroczę układ taneczne oraz zaśpiewały kilka popularnych piosenek dla publiczności. Ich występ został bardzo gorąco przyjęty przez widzów, którzy nagrodzili dzieci gromkimi brawami i oklaskami. Przedszkolaki były bardzo dumne z siebie i uśmiechały się szeroko po zakończeniu występu.
Na wydarzeniu zaprezentowały się również grupy śpiewacze z Gminy Siedlce. Występy były barwne i energetyczne, a uczestnicy mogli poznać bogactwo kultury ludowej naszego regionu. Oprócz zespołów ludowych, na jarmarku można było zobaczyć także stoiska z wielkanocnymi  produktami i potrawami oraz wiele innych atrakcji związanych z tradycją i folklorem.
Podczas wydarzenie życzenie wielkanocne złożył pan Dariusz Stopa – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Oddział w Siedlcach, Justyna Zembrowska – Kierownik ds. wdrażania projektów unijnych, Henryk Brodowski – wójt Gminy Siedlce, Zofia Guzek- radna Gminy Siedlce, Iwona Chacińska – dyrektor ZO w Pruszynie, Iza Kuniewicz- dyrektor GCK w Siedlcach z/s w Ostrówku. Wszyscy życzyli  dużo radości, miłości i szczęścia w te święta oraz dużo zdrowia i spełnienia marzeń. Nie zabrakło również życzeń pomyślności i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Wszyscy zebrani mieli uśmiechy na twarzach i pełne serca życzenia dla swoich bliskich oraz dla siebie nawzajem. Wspólnie świętowali w duchu radości, nadziei i wiary, że ten wielkanocny czas będzie pełen spokoju i dobra dla wszystkich.
Dziękujemy pani dyrektor  Iwona Chacińska za owocną współpracę i zaangażowanie w organizację jarmarku. Dzięki pani zaangażowaniu i determinacji udało nam się osiągnąć wiele sukcesów. Mamy nadzieję, że będziemy nadal mogli liczyć na pani wsparcie i profesjonalizm. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystko! Dziękujemy również kadrze pedagogicznej z przedszkola za przygotowanie pięknych występów oraz pomoc w organizacji jarmarku.
Dziękujemy również wystawcom bez których nasz Jarmark by się nie odbył.
Dziękujemy zespołom śpiewaczym z Naszej Gminy: Goliczanki, AleBabki, Kapela Schodowa, Opolskie Dziołchy, Cztery Pory Roku z Żaboklik, Strzałki za umilenie swoimi występami jarmarku.
Gościnnie na koniec  zaprezentował swoje umiejętności  Wiesław Iwanowski, który zaczarował publiczność swoim występem.
Podczas wydarzenie zostały również wręczone laureatom konkursu Kurczaczek wielkanocny i Palma wielkanocna pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wszystkim laureatom wspaniałych prac.
Jarmark był udaną imprezą, a występ dzieci i zespołów śpiewaczych uatrakcyjnił program wydarzenia.
Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Siedlce, którzy chętnie uczestniczyli w świątecznych zakupach i wspólnym świętowaniu.