Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20231211103938 dsc05845

Jarmark Bożonarodzeniowy w Białkach – 3.12.2023 cześć 2

Tak było na Jarmark Bożonarodzeniowy w Białkach tydzień temu.  Jarmark Bożonarodzeniowy pozwolił mieszkańcom spędzić niedzielne popołudnie w aktywny i magicznie przedświąteczny sposób.  – Ta piękna tradycja, która już od kilku lat trwa w naszej gminie, co roku zachwyca. Dziękuję szczególnie gospodyniom z Kół Gospodyń Wiejskich, przede wszystkim z Białk za organizację tego wydarzenia i pozostałym zaangażowanym osobom za pełne świątecznych stroików stoły. To bardzo ważne, aby przekazywać młodszemu pokoleniu zwyczaje i tradycje, które to oni będą w przyszłości kultywować – mówił podczas wydarzenia wójt Henryk Brodowski.  Obecny na wydarzeniu Dariusz Stopa – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego gratulował organizatorom zorganizowanego wydarzenia oraz życzył wszystkim aby tegoroczne zbliżające się Święta były  jednymi z piękniejszych.  Podczas jarmarku nie zabrakło występu grup z terenu gminy Siedlce oraz zaprzyjaźnionych zespołów: Białki, AleBabki, Domanice i Okolice, FOLK LACKI, Cztery Pory Roku z Żaboklik, Strzałki ze Strzały, Goliczanki z Golic, Kapela sChodowa, zespół śpiewaczy Chodów. Dziękujemy  wszystkim za wspaniałe występy.  Podczas wydarzenia odbył się  również III Kongres Kultury Folklor  w Kulturze –  ,,Tradycje Bożonarodzeniowe”  Prelegentami tego wydarzenia byli:  Maciej Stelemaszczy reprezentujący  drużynę rekonstrukcji   historycznej ,, Witezie z Uroczyska” Witezie Z Uroczyska , który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o Tradycjach Bożonarodzeniowych w Polsce.  Ewelina Raczyńska Ewelina Raczyńska- Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach, która opowiadała o Świętach Bożego Narodzenia w literaturze dla dzieci –  zaprezentowała szereg wydawnictw i książek dostępny o tematyce świątecznej w bibliotekach oraz życzyła aby Mikołaj przyniósł mnóstwo książek w  prezencie na święta. Renata Kulik – Dyrektor Szkoły Językowej Eurolingua Siedlce  w Siedlcach opowiedziała o Świętach Bożego Narodzenia Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych Ameryki ,,Merry Christmas czy Happy Christmas” . Od Pani Renaty dowiedzieliśmy się m. in  co to są christmas crackers, trifle, jak ważne jest w Wielkiej Brytanii orędzie królewskie – które jest nieodłącznym elementem Świąt w Wielkiej Brytanii oraz wiele innych ciekawostek, które przybliżyły słuchaczom  świąteczne zwyczaje mieszkańców Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.  Na koniec wspólnie z panią Renatą Kulik i Markiem Stańczukiem zaśpiewaliśmy Merry Christmas.  Dziękujemy za wspaniałe prelekcje i wspólnie spędzony czas.  Dziękujemy również  wystawcom , którzy przybyli na nasz jarmak m. in stoisko ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowaczego w Stoku Lackim, pani Elżbieta Nowosielska z Białk, KGW Goliczanki, KGW  Strzała z rogalikami tersinki, Witezie z Uroczyska, KGW  Białki  i wiele innych , które urzekły swoimi pięknymi stroikami , bombkami, świątecznymi skrzatami zgromadzoną publiczność.  Na koniec wydarzenia odbył się niezwykły koncert Marcela Wójcika w duecie z Kacprem Stelewskim.  Organizatorami wydarzenia byli: wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, Koło Gospodyń Wiejskich w Białkach  ,Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowi.   Koło Gospodyń Wiejskich Białki  dziękujemy za owocną współpracę.  Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski  Pani Marszałek Janina Ewa Orzełowska , dziękujemy jeszcze raz za wszystko, co Pani dla Nas i mieszkańców Gminy Siedlce robi.  

powrót do aktualności