Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20230311101151 laskowski dzien kobiet pomniejszony

Janusz Laskowski w Starym Opolu

11 marca odbyła się ceremonia wręczenia ,,Kobiecych Oscarów Gminy Siedlce” w Starym Opolu czyli nagród w konkursie „Kobiety aktywne”. Nagrodzone panie to to właścicielki firm, społeczniczki, artystki i animatorki życia społecznego.
Wydarzenie było współorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Dziękujemy pani Marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za obecność i wsparcie. Pani Marszałek skierowała życzenia zarówno do obecnych kobiet jak i sołtysów z okazji ich święta przypominając jaką ważna rolę pełnią w lokalnym środowisku.
Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski pogratulował wszystkim nagrodzonym kobietom. To kobiety, które potrafią łączyć wiele ważnych ról. To cieszy i mam nadzieję, że o kobietach będziemy pamiętać zawsze. Wszystkim paniom życzę radości i satysfakcji zarówno z życia rodzinnego, jak i z pracy zawodowej, czerpania ze swojego życia tego co najpiękniejsze, umiejętności cieszenia się z najmniejszych sukcesów – mówił wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski
W swoim wystąpieniu nie zapomniał też o sołtysach składając życzenia z okazji ich święta dziękując za wszystko co robią w celu polepszenia życia mieszkańców sołectw.
Życzenia złożył również przewodniczący Rady Gminy Siedlce pan Andrzej Rymuza.
Podczas wydarzenie obecna była również Kinga Anna Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów- zaangażowana w rozwój gm Stanisławów, która pięknym uśmiechem przywitała mieszkańców naszej gminy.
W gminie Siedlce postanowiono po raz kolejny zorganizować plebiscyt na ,,Kobietę Aktywną w Gminie Siedlce” tym razem wybierano kobiety w 4 kategoriach:
KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA, KOBIETA AKTYWNA SPOŁECZNIE, KOBIETA NIEZWYKŁA,NAJLEPSZE KGW
Laureatkami zostały
KATEGORIA KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA
#kobietaprzedsiębiorcza Wanda Wakuła –właścicielka restauracji i hotelu Zajazd Chodowiak w Chodowie, osoba z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży. Pani Wanda to osoba o wielkiej determinacji i jeszcze większym zaangażowaniu. Swoje silne cechy przywódcze i przedsiębiorcze przekłada na usługi jakie proponuje w Zajeździe Chodowiak. To ambitna, konsekwentna, zdolna do analizy i podejmowania ryzyka kobieta. Wszystkie te cechy określają ją jako kobietę przedsiębiorczą.
#kobietaprzedsiębiorcza -Agnieszka Troć- właścicielka firmy Fungo Fresco, zajmująca się sprzedażą hurtową owoców i warzyw. Firma istnieje na rynku od 2008r. Panią Agnieszkę cechuje wysoka świadomość społeczna, wychodzi ona naprzeciw potrzebom klientów w swojej dziedzinie. Kandydatka w tej kategorii buduje zaufanie do marki i ciągłym podnoszeniem poprzeczki sobie i firmy, jest idealnym kandydatem do statuetki.
#kobietaprzedsiębiorcza Edyta Pytlak – Prowadzi własną działalność gospodarczą (firmę transportowa). Do ubiegłego roku czynnie udzielała się społecznie w kole gospodyń wiejskich w Strzale, gdzie była przewodniczącą. Pomimo obowiązków związanych z prowadzeniem firmy, czynnie uczestniczyła w życiu społecznym. Zawsze chętna do pomocy, każdy mógł liczyć na jej wsparcie. Kobieta kreatywna, zarażająca uśmiechem, empatyczna i szczera, znająca swoją wartość.
Cieszymy się że przedsiębiorczość w Gminie Siedlce tak kwitnąco się rozwija. Gratulujemy laureatkom.
KATEGORIA KOBIETY AKTYWNIE SPOŁECZNIE
#kobietaaktywnaspołecznie Janina Wysokińska- Pani Janina była założycielką KGW w Golicach, a następnie objęła jego przewodnictwo. Jest kobietą aktywną społecznie, organizuje spotkania integrujące społeczność lokalną. Posiada wiele umiejętności takich jak robótki ręczne. Chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami poprzez organizowanie warsztatów florystycznych. Potrafi skłonić mieszkańców do podejmowania wspólnych działań.
#kobietaaktywnaspołecznie Bogusław Gorzała- Pani Bogusława to aktywna radna w gminie Siedlce. Aktywna społecznie i zarazem sołtys wsi Stok Lacki Folwark. Reagująca na problemy mieszkańców i całej społeczności. Wolontariuszka w czasie pandemii covid. Nad wyraz przyczyniła się do upamiętnienia historii Stoku Lackiego w wydaniach książkowych.
#kobietaaktywnaspołecznie Ewa Osiadała- Pani Ewa jest sołtysem wsi Chodów od maja 2022 roku. Znakomicie umie słuchać, łączyć ludzi. Integrować ich, a nie dzielić. I to jest zaleta, ale i sztuka. Należy do zespołu śpiewaczego Chodów jak również koła gospodyń wiejskich w Chodowie „Chodowianki”. To Kobieta orkiestra, sympatyczna, zawsze służąca pomocą, dla niej nie ma rzeczy niemożliwych.
KOBIETA NIEZWYKŁA
#kobietaniezwykła– Agnieszka Król – Jest fotografem, zajmuję się m.in. fotoreportażami oraz fotografią portretową, jest moją koleżanką redakcyjną, na co dzień pracuje jako fotoreporter w Tygodniku Siedleckim. Działa w Grupie Twórczej Fotogram przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Agnieszka niejednokrotnie brała udział w sesjach, dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – podkreślając w ten sposób ich emocje, jednocześnie poddając zadumie odbiorców swoich prac. Niezwykła wrażliwość czyni ją wspaniałą artystką, brak obojętności na krzywdę innych ludzi oraz zwierząt – czyni ją dobrym człowiekiem. A jednocześnie to kobieta z dużym temperamentem, która doskonale wie czego w życiu chce .
#kobietaniezwykła-Krystyna Chacińska – Pani Krystyna to Kobieta Niezwykła pod wieloma względami. Ma zacięcie artystyczne, ogromne zdolności manualne oraz wyrobioną wyobraźnię i kreatywność. Nie każdy wie, jak wziąć pewne materiały i połączyć je ze sobą tworząc coś unikatowego i niepowtarzalnego.Pani Krystyna swoje cechy przekłada na wyroby o ogromnych walorach artystycznych, takie jak: szydełkowanie, roboty na drutach, hafciarstwo czy bibułkarstwo. Jest miłośnikiem i twórcą niepowta-rzalnych przedmiotów. Tutaj trzeba być po prostu artystą w swoim fachu, a Pani Krystyna Chacińska bez wątpienia taką osobą jest.
#kobietaniezwykłaBarbra Leszczyńska -Pani Barbara to kobieta z tysiącem pomysłów. Osoba utalentowana artystycznie. Florystka-projektantka ,wykonawczyni wieńców dożynkowych i innych okolicznościowych ozdób, które brały udził w konkursach. Aktywistka Koła Gospodyń Wiejskich Żabokliki, służąca pomocą, bardzo uczynna. Kobieta na którą społecznosć lokalna zawsze może liczyć. Jednym słowem Pani Basia to kobieta niezwykła.
KATEGORIA NAJLEPSZE KOŁO GOSPODYŃ W GMINIE SIEDLCE- SUPER GOSPODYNIE
#najlepszeKGW w Żaboklikach
Koło Gospodyń Wiejskich w Żaboklikach wyróżnia się pomysłowością oraz dbałością o tradycję wsi. Świadczy o tym wspaniała wystawa „Nasza wieś wczoraj i dziś-Żabokliki” zorganizowana podczas festynu 4 czerwca 2022 roku. Panie promują także kampanie profilaktyczne min. „Szczepimy się z kołem gospodyń wiejskich” jako jedyne koło w gminie Siedlce. Większość członków bierze czynny udział w projekcie „Czas seniora”, podczas którego prezentują swoje talenty wokalne, promują aktywność fizyczną. Biorą także udział w większości imprez organizowanych na terenie Gminy Siedlce.
#najlepszeKGW KGW w Chodowie
Koło Gospodyń Wiejskich w Chodowie to najmłodsze koło w gminie Siedlce, powstało we wrześniu 2022 roku , a już zaznaczyło swoją obecność w gminie. Koło zawiązane z inicjatywy Ewy Osiadały, sołtysa wsi Chodów. Organizuje liczne występy wokalne i kulinarne, bierze również udział w wielu akcjach charytatywnych. Zrzesza wspaniałe, zgrane mieszkanki Chodowa.
#najlepszeKGWKGW w Starym i Nowym Opolu
Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym i Starym Opolu to koło, które zrzesza mieszkanki Nowego Opola i Starego Opola. Organizacja ta wspiera rozwój przedsiębiorczości na wsi i aktywnie działa na rzecz środowisk wiejskich. Koło Gospodyń Wiejskich powstało we wrześniu 2021 roku i od tego czasu wspaniale reprezentują Gminę Siedlce oraz swoje miejscowości.
Dziękujemy za obecność mediom : Katolickie Radio Podlasie – Monika Jabłkowska , Tygodnik Siedlecki- Agnieszka Król, TV Wschód – Daniel Woliński, Angelika Lange.
Dziękujemy Tomasz Markiewicz za poprowadzenie gali i pełen profesjonalizm.
Dziękujemy radzie sołeckiej na czele z sołtysem Wiesławem Kosylem za pomoc w organizacji.
Dziękujemy sponsorom firmie Cosmetology Day, to pełen pasji salon pielęgnacyjny stworzony przez małżeństwo Izabelę i Pawła Stefaniuków. Cosmetology Day tworzą prawdziwi pasjonaci kosmetologii i medycyny estetycznej.
Oraz firmie Manufaktura Ecospa -Salon mieści sie przy ul. Staromiejskiej w Siedlcach. W swojej ofercie ma szeroko pojętą kosmetykę, pielęgnacje ciała, manicure/pedicure czy opalanie natryskowe. W tym miejscu pracują ludzie z pasją.
Podczas wydarzenie można było podziwiać wystawę prac pani Elżbiety BREITENMOSER z Nowego Opola.
powrót do aktualności