Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20150625063739 iiifestiwalbiesiadnywstokulackim

III Festiwal Biesiadny w Stoku Lackim 12 lipca – Fotorelacja

W niedzielę 12 lipca, na terenie przyległym do budynku miejscowej biblioteki i świetlicy odbył się III Festiwal Biesiadny w Stoku Lackim.

Program imprezy:

– konkurs zespołów biesiadnych

– występ kabaretu „Made in China” 

– koncert muzyki tanecznej w wykonaniu formacji „Gregor” 

– gwiazda wieczoru: „Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskie

– konkurs na najlepszy dowcip 

 

W konkursie udział wzięło 8 zespołów grających szeroko pojętą muzykę biesiadną: Sami Swoi – Tłuściec, Echo – Przychody, Leśne Echo – Zaścianki, „Janko Muzykant” Mieczysław Borkowski – Borki Kosy, Łobaczewianki – Łobaczew Mały, Krzymoszowianki – Krzymosze, Krytersiaki – Topórek, Pasieka – Platerów.

 

O nagrodach zadecydował plebiscyt publiczności.

I miejsce – Krytersiaki (gm. Siedlce)

II miejsce – Mieczysław Borkowski (gm. Zbuczyn)

III miejsce – Pasieka (gm. Łosice)

 

Nagrody dla laureatów ufundowała firma Dworskie Smaki.

 

Pogoda dopisała, licznie zgromadzona publiczność bawiła się znakomicie. Niespodzianką okazał się koncert głównej gwiazdy wieczoru. Wskutek niespodziewanej choroby i konieczności hospitalizacji, nie mógł wystąpić zapowiadany wcześniej Don Vasyl, który z w/w powodu zmuszony był zawiesić swoją działalność artystyczną na ponad miesiąc. Godnie zastąpił go Dżiani, rodzony syn Don Vasyla, również wielka gwiazda muzyki cygańskiej, który wraz 10 osobowym zespołem i pięknymi tancerkami zaprezentował porywające show, oparte o utwory ojca i inne przeboje. Zabawa trwała do późnych godzin.

Wstęp na imprezę był wolny.

powrót do aktualności