20170608050410 koszalek opalek

Gminny Konkurs Literacki ,,Iganie literacko” – WYNIKI

W dniu 21 września 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literackiego ,,Iganie Literackie” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Siedlce Henryka Brodowskiego.

Komisja konkursowa z uwagi na liczbę prac i ich jakość postanowiła podzielić je na kategorie wiekowe: młodzież i dzieci oraz dorośli.

Komisja w składzie:

Artur Ziontek –przewodniczący jury – historyk literatury, edytor, regionalista, autor ponad 250 publikacji, w tym jako autor, redaktor naukowy i edytor – 20 książek

Iwona Cymerman – poetka, anglistka, bibliotekarka; autorka tomu poetyckiego ,,Diament”(2012); tłumaczyła antologię poetycką ,,Rzeki epizodyczne” (2009), swoje utwory publikuje na mustango.pl

Tomasz Nasiłowski – regionalista i kolekcjoner, pasjonat Igań, współautor tomu ,,Iganie wczoraj i dziś”, autor artykułów prasowych i popularnonaukowych

Iza Kuniewicz – animator kultury

Po przeczytaniu wszystkich prac postanowiła przyznać następujące miejsca:

KATEGORIA DZIECI I MŁODZIEŻ
I miejsce – Weronika Kulesz ,,***”, ZOW w Strzale
I miejsce – Dominika Pluchart ,,Odwiedziny”, ZO w Stoku Lackim
II miejsce – Natalia Jakimiak, ZO w Stoku Lackim
II miejsce – Klaudia Borkowska, ZO w Stoku Lackim
III miejsce – Kacper Piasecki ,,Moje Iganie”,
Wyróżnienie – Oliwia Barszcz ,,Bitwa pod Iganiami”, ZOW w Strzale

KATEGORIA DOROŚLI
I miejsce – Bogdan Nowicki ,,Iganie. Pejzaż wieczorny”
I miejsce – Anna Piliszewska ,, Pieść o istnieniu”
II miejsce – Monika Wójcik ,,Wyznanie moje…”
II miejsce – Jerzy Piliszewski ,,Haiku o bitwie pod Iganiami”
III miejsce – Katarzyna Wiktor Polak ,, W Iganiach jesienny deszcz”

Gminny Konkurs Literacki

„Iganie literacko”

pod Honorowym Patronatem

Wójta Gminy Siedlce Henryka Brodowskiego

Organizator:  Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie, Stowarzyszenie ,,Nasze Iganie”

Cele konkursu:

• Kształtowanie emocjonalnego stosunku do swojej miejscowości, przywiązania do rodzinnych stron;
  •  Uwrażliwienie na piękno krajobrazu naturalnego, architektonicznego oraz kulturowego najbliższej okolicy;
  •  Dostarczenie doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich;
  • Rozwijanie zainteresowań, uzdolnień oraz wyobraźni artystycznej.

Opis konkursu:

Iganie to miejscowość która obchodzi 570 – lecie istnienia. Dlatego, aby uczcić ten jubileusz zapraszamy osoby piszące wiersze, teksty piosenek bądź krótkie opowiadania do udziału w naszym konkursie. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na adres organizatora 1 utworu o Iganiach. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane oraz nagradzane w innych konkursach.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs ma charakter otwarty,   może w nim wziąć udział każdy bez względu na wiek i miejsce zamieszkania .

2. Każdy uczestnik może zgłosić 1 pracę literacką np. wiersz, tekst piosenki lub prozę. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie jednego utworu poetyckiego  –  nienagradzanego i niepublikowanego, w trzech egzemplarzach maszynopisu.

3. Warunki techniczne nadsyłanych prac:

– praca na papierze (wydruk w formacie A 4, rozmiar czcionki 12, interlinia 1,5, łączna objętość nie powinna przekraczać  2 stron)

-utwór powinien być podpisany oraz zawierać dane: imię, nazwisko, wiek autora, dokładny adres domowy, mailowy i  numer telefonu.
Prosimy też o dopisanie oświadczenia o treści: „Oświadczam, że jestem autorką/autorem utworu nadesłanego na konkurs. Utwór poetycki nie był wcześniej publikowany i nagradzany w innych konkursach.”
-nie będą brane pod uwagę prace przesłane drogą mailową.

– utwór powinien być dostarczony osobiście lub przesłany  pocztą  w trzech egzemplarzach.

4. Prace powinny być wykonane osobiście przez uczestnika, nie kopiując prac stworzonych przez inne osoby i nie powinny być wcześniej nigdzie publikowane.

5. Prace zostaną ocenione przez Jury powołane przez organizatora konkursu

6. Prace należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/ s w Chodowie do dnia  22.06.2017

7. Wszystkie dostarczone prace przechodzą na własność organizatora konkursu

i nie będą zwracane. Nagrodzone utwory literackie zostaną opublikowane na stronie GOK  oraz zostaną przedstawione na uroczystości z okazji 570 – lecia  Igań.  Organizator nie zwraca nadesłanych tekstów oraz zastrzega sobie prawo do publikowania jak również cytowania nagrodzonych i wyróżnionych utworów bez dodatkowej zgody autorów.

8. Przystępujący do konkursu wyrażają zgodę na publikowanie i przetwarzanie swoich danych osobowych w publikacjach i ogłoszeniach wyników.

9. Autorzy nagrodzonych utworów poproszeni będą o publiczną prezentację swojego utworu podczas uroczystości z okazji 570 -lecia Igań.

10. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją warunków opisanych w niniejszym regulaminie. Dodatkowe informacje o konkursie można otrzymać w godzinach pracy GOK w Siedlcach z/s w Chodowie lub pod nr   tel 783678322.

11. Biuro Organizacyjne:

Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie 08-119  Siedlce, Chodów ul. Sokołowska 75

Tel/fax: (25) 644-36-91  e-mail: gok@gminasiedlce.pl

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu :

Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie

08-119  Siedlce, Chodów ul. Sokołowska 75