Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20230509114844 dsc01941

Gminne Obchody Dnia Strażaka – 7.05.2023 r.

Gminny Dzień Strażaka

W dniu 7 maja 2023 spotkaliśmy się ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie naszej gminy, z serdecznymi podziękowaniami oraz wyrazami wdzięczności za ich ciężką pracę, poświęcenie oraz ofiarność.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w intencji ratowników straży pożarnej, członków ich rodzin oraz strażaków, którzy już zakończyli służbę zawodową opiece świętego Floriana, prosząc go o potrzebne dla nich łaski i zdrowie.

Prezes OSP Błogoszcz Kamil Karczewski przewodniczył uroczystościom centralnym, który podkreślał z dumą, że każdy strażak traktuje swoją jednostkę jak drugi dom.

Meldunek w imieniu strażaków na ręce wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Siedlcach Doroty Dmowskiej-Paczuskiej złożył Stanisław Kosyl.

– Dziękuję Wam druhny i druhowie za Waszą codzienną służbę, a Waszym rodzinom za cierpliwość i wsparcie. Tak jak do tej pory staraliśmy się, aby wszystkie nasze jednostki były w pełni doposażone, tak mogę Was zapewnić, że dalej będziemy dbać o Wasze bezpieczeństwo i o to, aby sprzęt nigdy nie stanowił przeszkody do niesienia pomocy naszym mieszkańcom – mówił podczas uroczystości wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Siedlcach.

Strażacy to nie tylko osoby, które gaszą pożary. W dzisiejszych czasach ich praca staje się coraz bardziej złożona i wymagająca. Oprócz działań przeciwpożarowych, muszą oni zajmować się także ratowaniem ludzi i zwierząt, usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, likwidowaniem wypadków drogowych i kolejowych, a nawet wsparciem w akcjach antyterrorystycznych.

W tym kontekście, rola strażaków staje się coraz bardziej istotna dla bezpieczeństwa społeczeństwa. Wymaga to od nich nie tylko odpowiedzialności i bohaterstwa, ale także ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, korzystania z nowoczesnych technologii oraz przygotowania do działań w różnych warunkach atmosferycznych i terenowych.

Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z tej okazji, chce skierować słowa uznania i wdzięczności do wszystkich strażaków i ratowników, którzy poświęcają swoje życie i zdrowie, by chronić nasze mienie i bezpieczeństwo. Ich codzienna praca wymaga ogromnego poświęcenia, gotowości do działania w każdej sytuacji i pośpiechu, gdy czas jest najważniejszy.

powrót do aktualności