Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20120906041350 F1

Fortepian w GOKu

Miło nam poinformować, że na wniosek dyrektora GOK poparty przez pana Wójta Mirosława Bieńka, decyzją Rady Gminy ustanowioną podczas sierpniowej sesji otrzymaliśmy dotację inwestycyjną na zakup fortepianu do sali widowiskowej GOK w Chodowie. Warto nadmienić, że dotychczas zarówno w Gminnym Ośrodku Kultury, jak też na terenie całej naszej gminy nie było instrumentu, który mógłby publicznie służyć celom koncertowym. Z nieskrywaną dumą i satysfakcją pragniemy oznajmić, że od dziś ta sytuacja uległa znacznej poprawie. Zakupiony instrument spełnia wymagania stawiane przez najbardziej wymagających artystów. Naszym skromnym zdaniem, zakupiony fortepian posiada znakomite walory brzmieniowe, wyróżniające go spośród innych w całym powiecie i regionie, choć jest to oczywiście kwestią gustu. Oprócz koncertów i festiwali, instrument wykorzystywany  będzie także do celów edukacyjnych.

 

Zakupiony fortepian to Ostlind & Almquist produkcji szwedzkiej, dł.190cm.

Według znawców, pod względem budowy, konstrukcji, a także brzmieniowo i wizualnie odpowiada on klasie Steinway & Sons – model A.

Uwaga: komunikat do wszystkich pianistów, niezależnie od stopnia zaawansowania, przede wszystkim do uczniów szół  muzycznych, którzy mieliby ochotę poćwiczyć. Do dn 25.IX zapraszamy do bezpłatnego korzystania z instrumentu w godzinach funkcjonowania naszego ośrodka. Instrument jest w fazie regulacji i stabilizacji stroju, dlatego potzrebuje intensywnego rozgrywania. Ponieważ my nie mamy na to czasu, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, warunek – trzeba umieć grać 🙂

powrót do aktualności