Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20151028121232 logo bibl w stok

Finał akcji -Malowane lato

16 października był dniem wyjątkowym dla uczestników wycieczki do Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Tego dnia przedstawiciele 11 miejscowości z Mazowsza  wraz z dziećmi zebrali się w MIK na podsumowaniu  wakacyjnych warsztatów plastycznych „Malowane Lato” .Wśród nich byli reprezentanci  Biblioteki Publicznej w Stoku Lackim oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszance. W tych miejscowościach już po raz czwarty dzieci twórczo spędzały wakacje biorąc udział w dwutygodniowych zajęciach .W Bibliotece  Publicznej  w Stoku Lackim w akcji wzięło udział 50 dzieci, w  Filii Bibliotecznej w Białkach 36, a w GBP w Olszance 33 uczniów.

Dzieci pod czujnym okiem instruktorów –Katarzyny Buzuk i Eweliny Siemieniuk poznawały różne techniki plastyczne i  rozwijały swoje talenty. Po 5 prac z każdej miejscowości  było wysłanych do MIK i brało udział w konkursie.  Spośród 55 prac konkursowych jury nagrodziło 16.  Wśród laureatów znaleźli się : Ciok Mateusz z Filii Bibliotecznej w Białkach – II miejsce , a wyróżnienia zdobyli:  Maja Wasiluk i Sebastian Izdebski z Biblioteki Publicznej w Stoku Lackim oraz Joanna Kamińska z GBP w Olszance.

Autorzy najlepszych prac  otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie prace biorące udział w konkursie zostały uwiecznione  w katalogu,  który otrzymali wszyscy uczestnicy. Do  9 listopada wystawę można obejrzeć w Sali  Elektorskiej  Mazowieckiego Instytutu Kultury. Koordynatorem projektu jest Paulina Czajor z MIK , a  współorganizatorem w wymienionych placówkach  Bożena Nowak oraz  Małgorzata Chraniuk.

   Atrakcją spotkania było przedstawienie w wykonaniu studentów szkoły  teatralnej  pt.”Czarnoksiężnik z krainy Ozz” w reżyserii Romy Gąsiorowskiej. Najważniejszym przesłaniem tego spektaklu są słowa , że siła tkwi w każdym z nas i wszyscy możemy realizować swoje marzenia.      Tradycyjnie wernisaż zakończył się poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

Zwieńczeniem wyjazdu było obejrzenie eksponatów w Muzeum Geologicznym.  W muzeum  tym znajduje się osiem tematycznych wystaw stałych: Materia Ziemi, Historia Polski w kamieniu pisana, Surowce mineralne Polski, Skamieniały Świat, Magmatyzm, Sedymentacja i diageneza, Metamorfizm oraz Państwowy Instytut Geologiczny 1919–1999. Ponadto uczestnicy wycieczki  zobaczyli szkielety mamuta włochatego, nosorożca włochatego, niedźwiedzia jaskiniowego oraz dinozaura – dilofozaura. Dzieciom szczególnie podobała się rekonstrukcja dinozaura zamieszkującego kiedyś ziemie polskie- dilofozaura oraz naturalnej wielkości jaskinia.

powrót do aktualności