Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20230727115340 1

Festyn Nasze Mazowsze w Żaboklikach 23.07.2023 – relacja

W niedzielę 23 lipca Żabokliki stały się stolicą Mazowsza, a to za sprawą wspaniałego pikniku zorganizowanego przez GOK w Siedlcach z/s w Chodowie i Koło Gospodyń Wiejskich w Żaboklikach. Partnerem Wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Festyn rozpoczął się od przywitania wszystkich gości i podziękowanie za pomoc w organizacji wydarzenia przez Panie z KGW w Żaboklikach. Po uroczystym przywitaniu i przemowach wystąpiły nasze niezastąpione gminne zespoły: Cztery Pory Roku z Żaboklik, Goliczanki, AleBabki, Strzałki oraz Kapela sChodowa. Nie obyło się bez wspólnych tańców i śpiewów podczas wykonów ludowych. Przed publicznością zaprezentowała się też grupa Esperantystów, którzy zaśpiewali znaną wszystkim mieszkańcom ziemi siedleckiej piosenkę „Moje Siedlce”
W między czasie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, wygranym zostały rozdanie dyplomy i małe upominki przez przedstawicieli KGW Żabokliki, vice wójta Gminy Siedlce Sławomira Jagiełło i panią sekretarz Dorotę Dmowską Paczuską.  W tym samym czasie, również odbywały się atrakcje dla naszych najmłodszych uczestników, animacje z ANIMEKBUS, który fantastycznie zachęcał dzieci do wspólnej zabawy i rodzinnych konkurencji.  Wielkim zainteresowaniem cieszyły się punkty malowania twarzy czy brokatowe tatuaże. W międzyczasie były pokazy dużych baniek mydlanych, chwila odpoczynku była przy poczęstunku przygotowanych z myślą o dzieciach, darmowa wata cukrowa. Na festynie nie mogło zabraknąć poczęstunku, o co zadbały panie z KGW Żabokliki. Były przygotowanie pyszne kanapki ze swojskim smalcem i ogórkiem, ciasto, popcorn i wiele innych smakołyków. Strażacy z OSP Błogoszcz przygotowali też pokaz wozu strażackiego. Dzięki ich wizycie można było dowiedzieć się więcej o pracy, jaką wykonują. Na zakończenie tego wspaniałego dnia, przepełnionego emocjami na scenie z swoją domówką wystąpiła piękna i utalentowana Sonia Bohosiewicz, która w spektaklu pokazała jak widzi PRL swoimi oczami. Opowiedziała mnóstwo zabawnych anegdot, opowieści o miłości, o kobietach, o mężczyznach, o pierwszych lekcjach życia…spektakl odbył się z czynnym i zdecydowanie aktywnym udziałem publiczności. Podczas spektaklu Sonia śpiewała największe polskie przeboje którymi porwała do wspólnego śpiewu całą publiczność.
Ten dzień zakończył się wielkim sukcesem. Bo dla nas sukcesem są ludzie, którzy chętnie przybywają na wydarzenia którą organizowane są w naszej gminie. Robimy to dla was, dlatego widząc tak liczną frekwencję nie mogło zakończyć się inaczej jak tylko sukcesem. Dzień będzie należał do tych niezapomnianych z pewnością.
powrót do aktualności