20180621110147 edu

EDU-Liski – akcja profilaktyczna

KONKURS PLASTYCZNY „JESTEM BEZPIECZNY W LESIE”.

1. I.       Organizatorzy konkursu

Wójt Gminy Siedlce , Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Nadleśnictwo Siedlce  Lasy Państwowe, Gminny Ośrodek kultury w Siedlcach z/s w Chodowie

1. Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpiecznego przebywania  w lesie. Konkurs ma promować wiedzę na temat zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w okresie wakacji. Ma również kształtować prawidłowe postawy, w jaki sposób zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom, które mogą zdarzyć się w terenie leśnym. Konkurs popularyzuje zasady bezpiecznego zachowania w przypadku wystąpienia zagrożeń, które mogą się pojawić w trakcie zabaw w lesie.
  2. Celem edukacyjnym konkursu jest uświadomienie dzieciom przyczyn występowania zagrożeń, szczególnie związanych z środowiskiem leśnym oraz w kontaktach z osobami obcymi, zwierzętami leśnymi  a także wyrobienie możliwie skutecznych umiejętności zachowania się podczas ich wystąpienia.
  3. Pobudzanie dziecięcej wyobraźni plastycznej oraz prezentacja możliwości twórczych dzieci w dziedzinie plastyki.
  4. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z terenu gminy Siedlce w Kategoriach wiekowych: – przedszkola i klasy „0”, szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VII,   gimnazjum i szkoły średnie.
  5. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu wyłącznie jedną pracę konkursową.
  6. Prace będą wykonywane w formacie A3
  7. Technika: malarstwo, grafika, rysunek, collage, wydzieranka, techniki mieszane itp.)
  8. Kryteria oceny prac konkursowych

Kryteria oceny ustalone zostają w następujący sposób:

trafność doboru tematu pracy,

jakość wykonania,

oryginalność,

stopień trudności wykonania.

1. Każda praca powinna zawierać następujący opis :
  •  imię i nazwisko autora, wiek oraz klasę (do której uczęszczał w roku szkolnym 2017/18)
  •  adres zamieszkania i telefon kontaktowy autora pracy, e-mail
  •  nazwę, adres placówki oświatowej, telefon,
  •  imię, nazwisko, telefon do opiekuna lub nauczyciela.

10.  Postanowienia Regulaminu są ostateczne i nie podlegają negocjacjom.

11. Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.

12. Termin nadsyłania prac do 31 sierpnia 2018.

Prace można składać osobiście lub za pośrednictwem Poczty na adres:

Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie

Chodów ul. Sokołowska 75