Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20141216025615 Plakat popr II Festiwal Biesiadny

II Festiwal Biesiadny w Stoku Lackim – FOTORELACJA

W niedzielę 24 sierpnia 2014 roku w miejscowości Stok Lacki, gm. Siedlce, odbył II Festiwal Biesiadny połączony z Dożynkami Gminy Siedlce.

O godz. 14.00 w intencji rolników odprawiona została dziękczynna Msza Święta za plony.

Po oficjalnym otwarciu i przemówieniach zaproszonych gości, Wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek wraz ze starostami dożynek dokonali symbolicznego podzielenia chleba, którym częstowano wszystkich zgromadzonych. Potem nastąpiła część biesiadno – rozrywkowa. Ciekawy program artystyczny sprawił, że mimo kapryśnej pogody publiczność dopisała i bawiła się znakomicie.

Podczas imprezy wystąpiły lokalne grupy śpiewacze: „Białki”, „Chodów” oraz „AleBabki” z Pruszyna – Pieńk. Każda z nich wykazała się własną inwencję twórczą oraz niepowtarzalną techniką śpiewu i wiernością do tradycji. 

W dalszej części festiwalu odbył się koncert zespołu „TRUBADURZY”, legendy polskiej muzyki popularno-rozrywkowej. Rozbrzmiały największe przeboje, które porwały do wspólnej zabawy tanecznej zgromadzoną przed sceną publiczność. m.in.: „Znamy się tylko z widzenia”, „Gdzie się podziały tamte prywatki”, „Przyjedź mamo na przysięgę”, „Kasia” i wiele innych. Większość z nich publiczność śpiewała oczywiście razem z zespołem.

W nieco odmiennym, zaczarowanym klimacie był występ Zbigniewa „Brozi” Brzozowskiego, tegorocznego finalisty popularnego programu „Mam talent”, który zabrał wszystkich w podróż do świata magii i iluzji, co chwilę zaskakując niesamowitymi trickami.

 Był też mini recital muzyki tanecznej w wykonaniu grupy Milano, a po nim wspólne biesiadowanie przy znanych i popularnych utworach kultowej Kapeli Czerniakowskiej.

Na zakończenie wystąpił „Kabaret z Konopi”, prezentując wiele zabawnych skeczy, rozśmieszając często do łez.

W trakcie festiwalu odbyła się także degustacja dań kuchni regionalnej. Były to głównie pierogi z różnym nadzieniem. Największym powodzeniem cieszyły się tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami.

Wstęp na imprezę był wolny.

Za rok zapraszamy na kolejną, III edycję Festiwalu Biesiadnego do Stoku Lackiego.

 

Imprezę dofinansowano z funduszu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2015.

powrót do aktualności