Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20110830010511 IMGP1140

Dożynki Gminne 2011 – Błogoszcz

28 sierpnia w Błogoszczy odbyły się Dożynki Gminne 2011.

 O godzinie 13.30 otwarcia Dożynek Gminnych i powitania zaproszonych gości oraz mieszkańców Błogoszczy dokonała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/s. w Chodowie Elżbieta Wojtyra.

 Wśród zaproszonych gości obecni byli: Wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek, Starosta Powiatu Siedleckiego Zygmunt Wielogórski, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Koc, radni gminy i powiatu. Po powitaniu odbyła się Msza Święta dziękczynna za plony z prezentacją  wieńców dożynkowych. Starostami Dożynek byli Ewa Maciejczyk i Edward Kowalczyk- jednocześnie sołtys i prezes miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po mszy odbyły się uroczyste przemówienia Wójta Gminy Siedlce oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Siedleckiego Henryka Brodowskiego. Tradycyjnego łamania chleba dożynkowego i dzielenia pomiędzy mieszkańców gminy dokonał Wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek wraz ze starostami dożynkowymi.

W dniu dożynek gminnych Ochotnicza Straż Pożarna w  Błogoszczy obchodziła 25-lecie istnienia. W związku z tym po mszy dożynkowej odbył się uroczysty apel z wręczeniem zasłużonym strażakom odznaczeń. Od godziny 15.30 rozpoczęła się część artystyczna programu dożynek.

Wystąpił GIN ALIF – człowiek guma-treser węzy akrobata i iluzjonista – słowem człowiek orkiestra, który wprowadził zgromadzonych mieszkańców w światek iluzji i pokazów cyrkowych. Wystąpił Kabaret ‘ŁZY SOŁTYSA”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sarnakach z autorskim programem, dla dzieci i młodzieży odbyły się gry, konkursy z nagrodami. Nie zabrakło konkursów rodzinnych. Oprawę muzyczną zapewniał zespół ORION. O godzinie 18.30  wystąpił zespół muzyczny Comman Place z Pruszyna , który wprowadził mieszkańców, zwłaszcza tych młodszych, w świat muzyki rockowej. Wieczorną dyskotekę poprowadził zespół ORION.

powrót do aktualności