Dożynki Gminne 2010 – 29.08.2010r.

29 sierpnia 2010 r. w Grabianowie odbyły się Dożynki Gminne 2010. O godzinie 13.00  otwarcia Dożynek Gminnych i powitania zaproszonych gości oraz mieszkańców Grabianowa dokonał Radny gminy Siedlce  Pan Mikołaj Walo.  Wśród zaproszonych gości obecni byli: Wójt Gminy Siedlce Pan Mirosław Bieniek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Janusz Mikulski, radni gminy i powiatu . Po powitaniu odbyła się Msza Święta dziękczynna  za plony z prezentacją  wieńców dożynkowych. W tym roku wystawione były wieńce z : Opole Świercz,  Iganie Nowe, Grabianów, Białki, GOK Chodów.  Po mszy odbyły się uroczyste przemówienia Wójta  Gminy Siedlce , Radnego Powiatu Siedleckiego Pana Henryka Brodowskiego.  Tradycyjnego łamania chleba dożynkowego i dzielenia pomiędzy mieszkańców gminy dokonał Wójt Gminy Siedlce Pan Mirosław Bieniek wraz ze starostą dożynkowym Panem Leszkiem Borkowskim i Radnym  Mikołajem Walo. Od godziny 15.00 rozpoczęła się cześć artystyczna  programu dożynek.

Wystąpił zespół taneczny „Murena”  działający przy gminnym Ośrodku Kultury w Chodowie , wystąpiła  kapela ludowa z Łukowa, dla dzieci i młodzieży odbyły się  gry konkursy z nagrodami . Nie zabrakło konkursów rodzinnych.  Dla zgromadzonych mieszkańców Siedlecki WORD ( Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) przygotował pokaz symulatora zderzeniowego a  oprawę muzyczną zapewniał zespół ORION. O godzinie 18.30  wystąpił zespół muzyczny PodobaMiSię ,który wprowadził mieszkańców w świat muzyki ska i reggae . Wieczorną dyskotekę poprowadził zespół ORION.