Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20230926120542 1

Dożynki – 27.08.2023 – fotorelacja

 

27 sierpnia 2023 roku odbyły się Gminne Dożynki w Strzale. Święto rolników podsumowujące pracę i okres żniw w tym roku przyciągnęły tłumy mieszkańców z siedleckiej gminy i okolicznych miejscowości. Dziękując za pomyślne plony i siłę do pracy na roli, uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą świętą w intencji rolników, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe i chleb. Następnie barwnym korowodem z licznie przygotowanymi wieńcami dożynkowymi i śpiewem na ustach uczestnicy udali się na plac przy świetlicy w Strzale, by korzystając z tej pięknej pogody, która była jak na zamówienie, świętować zakończenie najpracowitszego dla rolników okresu w ciągu roku.
Po uroczystym przemówieniu wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego, w którym podkreślał istotną rolę rolników na terenie gminy, ich ogrom pracy i zaangażowania, za które dziękował, nastąpiło podzielenie chlebem przekazanym włodarzowi gminy przez starostów. Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wieniec, który wygrała Strzała. Później nastąpiły przemowy zaproszonych gości. Zostały wręczone liczne stypendia uczniom z gminnych placówek oświatowych.
Pierwszy występ rozpoczął się o godzinie 16:30 specjalnie dla państwa wystąpił Jacek Stachurski, prawdziwa gwiazda polskiej estrady. Frekwencja osób była kosmiczna. Wszyscy wspólnie śpiewali i poruszali się do kultowych piosenek wykonawcy. Po twarzach można było zauważyć, że koncert był znakomity. Bawili się starsi jak i młodsi, połączenie pokoleń to najpiękniejszy widok jaki można zobaczyć w tych czasach, jak wszyscy mogą dobrze się bawić i rozumieć podczas muzyki. Później rozpoczęły się występy zespołów ludowych: Strzałki, Żabokliki, Białki, AleBabki, Folk Lacki oraz Kapela sChodowa. Blok kulturowy niejednego widza zachęcił do śpiewu i tańca w rytm tradycyjnych i każdemu znanych utworów. Jednak to gwiazdy wieczoru przyciągnęły tłumy, które bawiły się do samego końca imprezy. Następną gwiazdą była Patrycja Runo, która przyciągnęła widzów swoją energią i pięknymi tańcami. Natomiast to na koncercie gwiazdy wieczoru Kacpra Błońskiego zebrała się kulminacyjna ilość gości. Pobił chyba rekordy widzów na dożynkach gminnych. Pojawiła się ogromna ilości młodzieży, która przyjechała nie tylko z naszego terenu gminnego ale również dalszych miejscowości oraz większych miast. Młody chłopak zrobił takie show, którego dawno nie widzieliśmy. Jest kochany przez młodzież co było słychać po piskach i głośnych śpiewach przy jego piosenkach. Klimat jaki panował na koncercie jest nie do opisania.
Gminne Dożynki będąc czasem radosnego świętowania pomyślnych plonów i wypoczynku przy dobrej zabawie w tym roku w gminie Siedlce niewątpliwie zostały zaliczone do udanych.
Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski Starostami tegorocznych Dożynek, którymi byli Beata Sobieszuk i Jan Sachanowicz.
powrót do aktualności