Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20150803010408 plakat disco mazovia cpr

Disco Mazovia 2015 – Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej – fotorelacja

V Ogólnopolski Festiwal Disco Polo 

Disco Mazovia 2015 – Mościbrody k. Siedlec, sobota, 15 sierpnia 

 

PROTOKÓŁ  Z  OBRAD  JURY

  

Jury w składzie:

 

PRZEWODNICZĄCY, Krzysztof Chromiński – pomysłodawca festiwalu, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach 
z/s w Chodowie, muzyk, kompozytor, instrumentalista, inżynier dźwięku absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku 
i Katowicach

 

DYREKTOR ARTYSTYCZNY, Zbigniew Perkowski – przedstawiciel branży disco, prezenter telewizyjny leader zespołu Focus, twórca niezliczonej ilości hitów muzyki tanecznej, związany z festiwalem Disco Mazovia od samego początku

 

Aneta Tokarska – Disco Polo Music, producent wielu programów muzycznych

 

Marek Chojnowski – DiscoPortal.Info

 

Michał Brodowski – portal DiscoPolo.Info

 

Tomasz Markiewicz – Tygodnik Siedlecki, dziennikarz, prezenter, publicysta, autor książek i tekstów piosenek, wokalista

 

Robert Szymański – TV Wschód, producent clipów muzycznych

 

Jarosław Kurzawa – Dziennikarz, Publicysta

 

Małgorzata Borkowska – Prezes Stowarzyszenia Tradycja – Rozwój – Przyszłość

 

Wojciech Zarzycki – Dyrektor Zarządzający firmą Dworskie Smaki i Dworu Mościbrody,  

 

po burzliwych obradach postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

 

GRAND PRIX: NEWS

 

I Nagroda: DR. MANIANA

II Nagroda: MEGA STARS

III Nagroda: TALISMAN

 

Wyróżnienia I st.:  SUMMER NIGHT, CASSEL, EMER, FAJTERS

Wyróżnienia II st.: EXSITE, MARVEL, SHEYKER

 

Nagroda Publiczności: KRZYSZTOF LEŚNIK „DENNIS” 

 

Nagroda Organizatorów i Sponsorów: MIX DANCE

Nagroda za najlepszą choreografię: NEWS 

Nagroda Mediów & Dziennikarzy: DJ WOJTASS

Nagroda Specjalna – Czesio Energy Drink (Czesław Hołda): UNIDEN

/miesięczny zapas napojów i projekt graficzny do płyty CD/

Nagroda Wójta Gminy Siedlce Henryka Brodowskiego: SKAY’S

Nagroda Posła na Sejm RP Krzysztofa Wawrzyńca Borkowskiego: AGA EN

 

Nagroda Specjalna – Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika,  za całokształt pracy artystycznej dla zespołu: KRZYSZTOF LEŚNIK „DENNIS” 

Relacja z festiwalu

W sobotę 15 sierpnia odbyła się V edycja największego festiwalu muzyki tanecznej we wschodniej Polsce, który jak co roku przyciągnął wielotysięczną publiczność. Impreza wystartowała po godzinie 13.00, specjalnym blokiem programowym dla dzieci, zatytułowanym „Piccolo Disco”. Dla najmłodszych zagrała prawdziwa gwiazda, znana z telewizji Polsat – Dj Miki. Były też konkursy z nagrodami oraz pokaz magii i iluzji w wykonaniu Maćka Pędy, a także wiele innych atrakcji. 
Z inicjatywy posła Krzysztofa Borkowskiego, gospodarze zaprosili też nieodpłatnie wszystkie dzieci z domów dziecka, dla których dodatkowo przygotowano poczęstunek oraz wiele miłych niespodzianek, sprawiając im tym samym wiele radości i uśmiechu.

Przed godziną 17.00 rozpoczął się konkurs „Debiuty & Premiery”, a wraz z nim prawdziwe festiwalowe emocje. Do rywalizacji stanęło 25 zespołów. Każdy z nich wykonał po 3 utwory. Podczas występów rejestrowane były clipy live z udziałem publiczności. Poziom był bardzo wyrównany. Podczas obrad jury, tradycyjnie odbyły się koncerty gwiazd. W tym roku wystąpił m.in. zespół Imperium – jeden z głównych prekursorów disco polo, który przypomniał swoje największe przeboje takie jak: „Żółte tulipany”, „Wirują światła”, „Zakochany klaun” i wiele innych. Bardzo energeetyczne koncerty zagrali też Ivan Komarenko oraz Playboys, który porwał publiczność, mimo, że było już dawno po godzinie 1. Po nich wystąpiła Exaited. Okazało się, że ma ona naprawdę wielu fanów, którzy dzielnie czekali do godziny 2, żeby ją usłyszeć i śpiewać wspólnie wszystkie piosenki. Na finał, laureat Grand Prix Disco Mazovia z zeszłego roku Joker, który zakończył imprezę o godzinie 4 nad ranem. Łącznie na scenie zaprezentowało się 30 zespołów, czyli ponad 100 wykonawców! Imprezę poprowadzili: Piękny i Boski Zbyszek Perkowski oraz ekscentryczny Paweł KONJO Konnak. Pogoda jak zwykle dopisała. Publiczność i tym razem nie zawiodła. Festiwal był bardzo udany. Wielu już dziś odlicza czas do następnej, VI edycji, która dopiero, albo już za rok, niezmiennie o tej samej porze, 15 sierpnia. Tym razem święto to wypadnie w poniedziałek. Serdecznie zapraszamy. 

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Na Rzecz Podtrzymania Tożsamości Kulturowej 
Oraz Rozwoju Regionu Mazowsza i Podlasia „Tradycja – Rozwój – Przyszłość” 
oraz Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie. 

powrót do aktualności