Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20120810013822 disco polo A2

Disco Mazovia 2012 – II Ogólnopolski Festiwal Disco Polo

II Ogólnopolski Festiwal Disco Polo

Disco Mazovia 2012

Mościbrody, 15.VIII, środa, g.12.00

To już II edycja festiwalu, który w ubiegłym roku przyciągnął ponad siedmiotysięczną publiczność, niektórzy przyjechali nawet z odległych zakątków Polski. Jak będzie tego lata? Liczba wykonawców uległa podwojeniu. Prezentacje konkursowe zaczną się już od południa, a cała impreza trwać będzie niemal do białego rana, czyli prawie dwukrotnie dłużej niż w rozsławionej w ostatnich latach Ostródzie. DISCO MAZOVIA to w obecnej chwili największy w kraju festiwal promujący polską muzykę taneczną. Tego wydarzenia z pewnością nie można przegapić. Na jednej scenie wystąpi aż 29 utytułowanych zespołów, łącznie ponad 100 artystów na jednej scenie. Każdy z nich ma rozpoznawalną markę oraz klipy i wydawnictwa płytowe na swoim koncie. Niewątpliwą atrakcją są też występy pięknych tancerek oraz formacji wysportowanych tancerzy, nieodłącznie towarzyszące wszystkim koncertom. Festiwal połączony będzie z konkursem, mającym wyłonić nowe talenty, wschodzące gwiazdy, prezentując przy okazji najnowsze trendy gatunku. Każdy z zespołów konkursowych wykona po 4 utwory, z czego 1 powtórzony dla potrzeb telewizji. Podczas imprezy rejestrowane będą bowiem profesjonalne teledyski, również z udziałem publiczności, dlatego warto być od samego początku, tym bardziej, że jedną z nagród jest właśnie nagroda publiczności. Oprócz młodych lwów, na jednej scenie wystąpią też legendarne sławy tzw. piosenki chodnikowej, jak choćby Fanatic czy Akcent. Impreza organizowana jest w formie pikniku rodzinnego na terenie malowniczo położonego pleneru wokół Dworu w Mościbrodach. Przewidziano mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Będzie też coś dla miłośników tradycyjnej kuchni polskiej, z której słynie miejscowa Restaurcja Dworska, zaliczona niedawno do szlaku kulinarnego Mazowiecka Micha Szlachecka.

Zmiany w programie: z powodu nagrań telewizyjnych nie wystąpi zespół Bodzio Dance z Zielonej Góry. W zamian za to na liście konkursowej znajdą się natomiast: Terpee&Magra z Włocławka, nawiązujący swoją twórczością do tradycji disco polo i klasycznych klimatów gatunku znanych z początków lat 90 oraz utytułowana grupa X-Trans, skłaniająca się ku bardziej nowoczesnym brzmieniom, która otrzymała dziką kartę jako jedyny zespół reprezentujący miasto Siedlce.

Organizatorzy festiwalu: Stowarzyszenie Na Rzecz Podtrzymania Tożsamości Kulturowej Regionu Mazowsza i Podlasia Tradycja – Rozwój – Przyszłość oraz Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie.

 

Mając na uwadze doświadczenia z  ubiegłego roku (korki komunikacyjne spowodowane dużym zaintresowaniem imprezą), radzimy zaplanować przyjazd wcześniej. Startujemy o 12 w południe. Koncerty rozpoczną się o g.12.30.

 

Trailer promujący imprezę:

 

 

 

Zobacz zdjęcia oraz relację tv z I edycji festiwalu w ubiegłym roku:

 

 

powrót do aktualności