Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20230928042209 plakat

Debata o Unii Europejskiej i Inscenizacja historyczna „Konstytucja dla Europy”

Serdecznie • Z A P R A S Z A M Y • w najbliższy poniedziałek, 2 października, o godzinie 13.00, do Biblioteki w Stoku Lackim (ul. Pałacowa 62) na debatę i spektakl pod hasłem „Konstytucja dla Europy”.

Spotkanie będzie się składało z dwóch części:

1 część – panel na temat zasady jedności w Unii Europejskiej oraz znaczenia funduszy europejskich dla lokalnej społeczności,

2 część – inscenizacja historyczna odczytu Konstytucji dla Europy autorstwa W. B. Jastrzębowskiego w wykonaniu Olgierda Łukaszewicza, Stanisława Biczyski oraz Moniki Goździk.

Mazowiecki Wędrowny Instytut Europejski to inicjatywa Samorządu Województwa Mazowieckiego, która zapoczątkowana została podczas podsumowania roku Jastrzębowskiego na Mazowszu. Aktywność Instytutu realizowana jest przez Muzeum Niepodległości we współpracy z Fundacją My Obywatele Unii Europejskiej. Jest to cykl wydarzeń na terenie miast i gmin województwa mazowieckiego mający na celu szerzenie świadomości obywatelstwa Unii Europejskiej i znaczenia funduszy europejskich dla lokalnej społeczności a także przekazywania wiedzy wśród młodzieży na temat wybitnego Polaka – Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego. Patronat merytoryczny nad cyklem sprawuje Komisja Promocji Województwa Mazowieckiego i Współpracy Zagranicznej Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Wydarzenie organizowane jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Janina Ewa Orzełowska, Mazowiecki Instytut Kultury Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości Muzeum Niepodległości oraz Fundację My Obywatele Unii Europejskiej.

WSTĘP WOLNY NA OBIE CZĘŚCI SPOTKANIA

powrót do aktualności