Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20231107124223 5

Czwarty Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych 3-4.11.2023

W dniach 3-4 listopada 2023 r. w Warszawie Kapela sChodowa wzięła udział  w Czwartym Przeglądzie Artystycznym Twórczości Osób Starszych zorganizowanym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Przegląd adresowany był do osób starszych z terenu województwa mazowieckiego działających w uniwersytetach trzeciego wieku, gminnych radach seniorów, organizacjach pozarządowych, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz instytucjach, które statutowo zajmują się działalnością na rzecz środowiska osób starszych. Ponadto, do udziału w wydarzeniu mógł zgłosić się każdy senior, który chciałby pokazać swój talent i umiejętności.

Podczas dwudniowego wydarzenia seniorzy przedstawili swój dorobek artystyczny obejmujący trzy kategorie: taneczno-muzyczną, teatralno-poetycką oraz kabaretowo-monologową.

Pierwszy Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych zorganizowano w 2018 r. w Sterdyni i wzięło w nim udział 250 uczestników. Kolejne edycje tego wydarzenia odbyły się w Warszawie i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem seniorów z Mazowsza. W tegorocznej edycji zaplanowano udział maksymalnie do 305 osób.

4 listopada na zakończenie przeglądu odbył się Recital Joanny Trzepiecińskiej  – polskie piosenki kabaretowe – te przedwojenne, te spod znaku Kabaretu Starszych Panów i te tworzone dzisiaj. Każdy utwór to zabawna historia opowiadająca o perypetiach wynikających z relacji damsko-męskich. Całość przeplatana pełnym anegdot komentarzem i błyskotliwymi cytatami z Tuwima, Sztaudyngera, Marianowicza i Leca. Spotkanie z tym repertuarem wprowadziło każdego w doskonały humor. Aktorce towarzyszył pianista jazzowy – Bogdan Hołownia.

Wszystkim uczestnikom Czwartego Przeglądu Artystycznego Twórczości Osób Starszych wręczono pamiątkowe dyplomy.

powrót do aktualności