Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20230926123236 1

Centrum Kopernika w Żelkowie Kolonii – 23-24.07.2023

 

W dniach 23-24 lipca w świetlicy w Żelkowie Kolonii była wyeksponowana wystawa objazdowa stworzona w ramach programu Nauka dla Ciebie przez Centrum Nauki Kopernik. Starannie przemyślana i pięknie opracowana ekspozycja interaktywna pozwoliła odkryć fascynujące oblicze matematyki. Ekspozycja składała się z 22 interaktywnych eksponatów, które pokazały jak fascynującą przygodą jest matematyka, zachęcając do dalszego samodzielnego poznawania. Miały na celu też skłaniać odbiorców do refleksji nad tym, gdzie w otaczającym świecie można odnaleźć zagadnienia związane z matematyką. Wystawa odbiła się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży a nawet samych dorosłych, przybywali całymi rodzinami. Wakacje z nauką mogą być fajne, które również przyniosą wiele zabawy a dodatkowo na pewno coś zostanie w pamięci i w przyszłości wykorzystane w szkole podczas zajęć. Były trzy grupy tematyczne: matematyka stosowana, podstawy matematyki i matematyka rekreacyjna. Dzięki nim można było m.in. lepiej uzmysłowić sobie, czym jest algorytm i jak w oparciu o algorytmy działają najbardziej znane wyszukiwarki internetowe.
Mamy nadzieje, że wystawa chociaż trochę pomogła wam zrozumieć sens i logikę działań matematycznych, a także pomóc je polubić. Widząc liczną frekwencję jaka była i wasze podekscytowanie i zainteresowanie, jesteśmy pewni, że wystawa bardzo was zaciekawiła i nie wiało nudą. Matematyka może być również przyjemna i pokazana troszkę z innej strony, tej przyjemniejszej.
powrót do aktualności