Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20150115024907 Plansza III Noc Bluesowa v2

III Noc Bluesowa w Chodowie: * Rob Tognoni Band (AU/PL) * John Force * Route 66 – Fotorelacja

Za nami III Noc Bluesowa w Chodowie. Komplet publiczności, wspaniała atmosfera świadczą o tym, że w naszych okolicach jest wielu miłośników tej muzyki. Impreza tradycyjnie odbywa się w połowie stycznia, tuż po święcie Trzech Króli i nie jest to przypadek, ponieważ blues ma swoje korzenie w tradycjach chrześcijańskich, podobnie jak gospel i soul, które z niego potem wyrosły. Wszystkie 3 koncerty zaprezentowane tego wieczoru miały swój odrębny, niepowtarzalny charakter i każdy z nich nie obył się bez bisów. Trudno słowami opisać płynącą ze sceny energię oraz interakcję artystow z publicznością, która nagrodziła muzyków owacjami na stojąco. 

 

Sylwetki artystów tegorocznej edycji Bluesa nad Liwcem


Gwiazda Wieczoru: ROB TOGNONI (Australia) – wirtuoz gitary, wokalista.  

Urodził się na Tasmanii w 1960, gdzie zaczynał swoją muzyczną karierę. Od początku lat 80-tych koncertuje regularnie w Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych, Azji, Ameryce Południowej. Konsekwentnie i bezkompromisowo realizuje swoją własną wizję muzyki, bluesa i gitarowego grania. Sam określa swój styl jako power blues-rock. Krytycy na całym świecie oceniają go jako jednego z najoryginalniejszych artystów na blues-rockowej scenie. Jego płyta nagrana wspólnie z Dave Hole\’ w 1994 r. Była pierwszą w jego dorobku, która uzyskała status złotej! Tognoni nagrał kilkanaście płyt autorskich, regularnie występuje na większości najbardziej prestiżowych festiwalach bluesowych na świecie, każdego roku koncertuje w większości krajów starego kontynentu, jest laureatem wielu nagród muzycznych. Udziela się jako muzyk sesyjny. 

Na jego repertuar oprócz pełnych energii własnych kompozycji składają się standardy muzyki bluesowej i rockowej.
Podczas polskiej trasy koncertowej z Robem Tognoni występują cenieni polscy muzycy:
Łukasz Gorczyca – bass (współpraca m.in. z: Wheatbread Johnson, Terry Man, Alvon Johnson, Griff
Hamlin, Pete Brown, Keith Thompson Chuck Frazier i inni), 
Tomek Dominik – dr. (współpraca m.in. z: R. Przemyk, Pudelsi, Terry Man, Homo Twist, W. Johnson i inni).

Wybrana Dyskografia Roba:
STONES & COLOURS – 1995 European Release (Provogue)
HEADSTRONG – 1997 European Release (Provogue)
LIVE AT THE TWILIGHT – 1999 European Release (Provogue)
MONKEYGRINDER – 2001 European Release (Provogue)
RETRO SHAKIN\’ – 2003 (Independent)
LIVE IN EUROPE – 2005 European, North American Release (Dixiefrog)
IRONYARD – 2006 (Electric Renegade)
CAPITAL WAH – 2007 (Independent)
LIVE AT THE BLUES GARAGE – 2009
2010DB – 2010 

Więcej informacji, muzyka, video, zdjęcia na: www.robtognoni.comhttp://www.youtube.com/watch?v=zUn50B0JanIhttp%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D26ymRJaCoOkhttp%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DPli5LZjE6hwhttp%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D-WmUlQmLits 

Support: siedlecka grupa ROUTE 66, w składzie: 
Marek Somla – gitara, wokal, Wojciech Ciekot – keyboard, 
Jerzy Politowski – gitara basowa, Andrzej Wereda – perkusja. 


Gość specjalny: John Force

Występ był niespodzianką, która nie była wcześniej zapowiadana w oficjalnym programie. 

Jest to jednocześnie prapremiera najnowszego projektu, który już niebawem ukaże się na krążku CD. 

Artysta w oryginalny sposób łączy tradycję i młodość. W jego muzyce duchowość przeplata się z rzeczywistością dnia
codziennego, a radość z licznymi refleksjami. Inspiracje czerpie głównie ze starego bluesa i soulu, choć wyczuwalne są również wpływy rocka, jazzu oraz muzyki folkowej. Choć utwory na płycie nagrano z zespołem, podczas występu w Chodowie była niepowtarzalna okazja usłyszeć kilka z nich w wydaniu solo unpugged. Krótką próbkę do odsłuchania można pobrać na dole strony. 

powrót do aktualności