20220927115646 29541556712012344106621391291054087109671048n

BARWNE ŻYCIE SENIORA – projekt realizowany w partnerstwie z Fundacja Le Natiga

BARWNE ŻYCIE SENIORA to projekt realizowany w partnerstwie z Fundacja Le Natiga na rzecz seniorów i młodszych członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Starym i Nowym Opolu.

Projekt stwarza uczestnikom warunki do twórczych i artystycznych działań owocujących integracją zarówno w kole jak i innymi uczestnikami projektu, połączenie i zbliżenie do siebie osób, które od wielu lat żyją obok siebie, ale zwyczajnie się mijają.

Przeżywanie starości to piękny czas w życiu człowieka, cieszącego się życiowymi dokonaniami, otoczeniem i relacjami bliskich osób. Dlatego projekt skupia się wokół założenia, że więzi i relacje pomiędzy ludźmi budowane są poprzez wspólne działanie i szczere spotkania.

Uczestnicy warsztatów biorą udział w cyklu warsztatów edukacyjno-integracyjnych tj:

warsztaty punch needle

warsztaty ekologiczno – prozdrowotne

warsztaty florystyczne

warsztaty taneczne

wspólne spotkanie integracyjne wszystkich grup

Uczestnicy warsztatów z każdych spotkań wychodzą z dużym bagażem wiedzy i doświadczeń. którą przekazują im instruktorzy i animatorzy kultury.

Zadanie sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej