20200618031651 podks

AKCJA PODAJ KSIĄŻKĘ Z GOK CHODÓW

16 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek.

Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie zaplanował na ten dzień akcje #podajksiazke.

W akcję aktywnie włączyli się przedstawiciele urzędów, szkół, bibliotek, instytucji kulturalnych. Dziękujemy bardzo  panu  Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień ppłk Michał Oździńskiemu z WKU, Komendantowi KMP w Siedlcach mł. Insp. Andrzejowi Dziewulskiemu, komendantowi PSP w Siedlcach st. brg. Andrzej Celiński, Wójtowi Gminy Siedlce Henrykowi Brodowskiemu, sekretarz Gminy Siedlce Dorota Dmowska- Paczuska, skarbnik Gminy Siedlce Barbara Rybaczewska.

Do akcji przyłączyły się również osoby znane m. in. Maciej Kieszkowski, Marcin Dołęga,  sportowiec Artur Boruc, aktor Mateusz Damięcki, aktorka i piosenkarka Emilia Komarnicka, Piękny i Boski Zbyszek Perkowski.

Akcja przede wszystkim promuje i wspiera czytelnictwo #podajksiazke. Pragniemy przyczynić się do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Wierzymy, że książka odgrywa jedną z ważniejszych ról w rozwoju ludzkości. Dlatego też zachęcamy do dzielenia się dobrem, które posiadamy, gdyż nie samo posiadanie daje wewnętrzne spełnienie, a właśnie dzielnie się.

W akcji wystąpiły następujące osoby:

1. Maciej Kieszkowski – Zawodnik zawodowy MMA,
  2. Artur Boruc- polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w angielskim klubie Bournemouth,
  3. Henryk Brodowski – wójt Gminy Siedlce,
  4. Jolanta Khelifii – bibliotekarz Filii Bibliotecznej w Białkach,
  5. Izabela Kuniewicz- Dyrektor GOK w Siedlcach z/s w Chodowie,
  6.  Mateusz Damięcki – aktor,
  7. Anna Księżopolska – mieszkanka Gminy Siedlce,
  8. Gabriel Kuniewicz – przedszkolak z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie,
  9. Piękny i Boski Zbigniew Perkowski – prezenter muzyczny, wokalista zespołu Focus,

10.  ppłk Michał Oździński –  Wojskowy Komendant Uzupełnień z WKU

11.   Bożena Nowak – bibliotekarz Gminy Siedlce

12.  Marcin Dołęga- polski sztangista, brązowy medalista olimpijski, trzykrotny mistrz świata  i mistrz Europy, były rekordzista świata;

13.   Karina Szurek – wokalistka, laureatka wielu konkursów,

14.   st. bryg. Andrzej Celiński – komendant PSP w Siedlcach,

15.   Magdalena Księżopolska – uczennica SP w Strzale oraz studia wokalnego GOK Chodów,

16.  Maria Woźniak – kawaler Orderu Uśmiechu, bibliotekarz Filii Bibliotecznej w Wołyńcach,

17.  Ks. Marek Chomiuk – Proboszcz Parafii Św. Mikołaja Biskupa w Pruszynie

18.  Marek Stańczuk – instruktor GOK Chodów,

19.   Emilia Komarnicka – Klynstra- polska aktorka i wokalistka,

20.  Dorota Dmowska – Paczuska – sekretarz Gminy Siedlce,

21.  Barbara Rybaczewska- skarbnik Gminy Siedlce,

22.   Angelika Osiadała – reprezentant zespołu śpiewaczego Chodów

23.  Mł. Insp. Andrzej Dziewulski – komendant KMP w Siedlcach

24.   Martyna Terlikowska – przedstawiciel sklepu

25.  Krzysztof Buzuk – instruktor GOK

26.  Anna Walczewska – instruktor GOK.

Jeśli ktoś chce się dołączyć do naszego książkowego łańcuszka to zapraszamy do nagrania  filmiku, w którym przekazywana jest ulubiona książka z prawej do lewej strony, a następnie przesłanie go na e mail: gok@gminasiedlce.pl.