Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20130420062141 aikido   itanaru by anguamoon d3b22pp

AIKIDO /pokaz, zapisy, treningi/ – Strzała – Aktualizacja

W piątek 26 kwietnia odbyły się otwarte pokazy japońskiej sztuki walki AIKIDO.

Można było obserwować, a nawet ćwiczyć.

Treningi rozpoczęły się w maju. Odbywają się w nowoczesnej świetlicy w Strzale w czwartki.

Gr. I – g.18.00 – dzieci i młodzież; odpłatność: 30 zł/ miesiąc. 

Gr II – g.19.00 – dorośli; odpłatność: 50 zł / miesiąc

Bliższe informacje i zapisy pod tel. 530 463 946.

Zajęcia prowadzi sensei Michał Arct, wysoko wykwalifikowany, doświadczony instruktor i pedagog, posiadający stopień mistrzowski 4 dan. Od 30 lat trenuje on japońskie sztuki walki, a 20 lat jest trenerem aikido. Regularnie uczestniczy w stażach ogólnopolskich i międzynarodowych (Francja, Włochy, Indie). Do tej pory prowadził zajęcia m.in.: w Warszawie, Białymstoku, Krakowie, Kalkucie. Klub zrzeszony jest w międzynarodowej federacji PAAKH, utworzonej przez Hirokazu Kobayashi, jednego z najwybitniejszych uczniów założyciela aikido Morichei Ueshiba. 

 

W czwartek 16 maja zajęcia Aikido poprowadził gościnnie sensei Piotr Nowakowski (3DAN) z Warszawy, nauczyciel i trener w Polskiej Akademii Aikido Kobayashi Hirokazu. Praktykuje regularnie od 1989r, uczestniczy w międzynarodowych stażach z mistrzem Andre Cognard (8 dan) we Francji, Wloszech, Niemczech, prowadzi warsztaty dla tancerzy i aktorow. W swojej praktyce wykorzystuje rownież relacje miedzy teatralnoscia a sztukami zwiazanymi z technikami walki. Poza aikido pracuje jako aktor, m.in. w Teatrze Wielkim w  Warszawie 

 

Aikido – jest to tradycyjna japońska sztuka walki, która z założenia odrzuca przemoc i agresję. Techniki cechują się niezwykłą finezyjnością. Treningi pozbawione są rywalizacji, a bazą nauczania są zasady równowagi energii oraz szacunek do partnera. Wiek, ani płeć ćwiczących nie ma znaczenia, ponieważ jednym z głównych założeń jest defensywność i wykorzystanie siły przeciwnika. Pokojowa filozofia aikido jest całkowitym przeciwieństwem brutalnych i agresywnych sportów walki promowanych przez dzisiejsze media. Tutaj  dużą rolę odgrywają wartości etyczne i moralne, dlatego jednakowy nacisk kładzie się na hartowanie ciała jak i ducha. Nieodzownym elementem szkolenia jest rozwój ogólnej sprawności fizycznej i gibkości, a przede wszystkim wyćwiczenie umiejętności bezpiecznego upadania. Wszystko to wpływa na poprawę zdrowia i samopoczucia, zwiększenie pewności siebie, umiejętności koncentracji i radzenia sobie ze stresem. Treningi oprócz sprawności fizycznej rozwijają także cierpliwość, silną wolę i samodyscyplinę, uczą też pracy w grupie oraz odpowiedzialności za drugiego człowieka. System jest bardzo wszechstronny. Opiera się głównie na dźwigniach, unieruchomieniach i rzutach, ale również na technikach z bronią: kij, miecz. Aikido wzmaga proces kreowania, stawania się człowiekiem – artystą, dlatego treningi często polecane są też m.in. tancerzom i aktorom, jako studium ruchu. Dzieciom Aikido daje możliwość zmierzenia się z przeciwnikiem bez pokonywania go i odkrywania swojej indywidualności bez konieczności przeciwstawiania się komukolwiek. 

powrót do aktualności