Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20140123025042 wosp

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Hasło 22. Finału brzmi: „NA RATUNEK”, a pieniądze zbierane będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim – krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler. W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

W niedzielę, 12 stycznia od rana na ulicach Siedlec  trwała zbiórka pieniędzy, RównieżGminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie kwestował. Byliśmy w Wołyńcach i w Starym Opolu. Pomimo niesprzyjajacej aury mieszkańcy gminy wspomogi Ogólnopolską Akcję. Wieczorem na Placu gen. Sikorskiego w Siedlcach odbył się koncert finałowy. Od godz. 16:30 trwały licytacje gadżetów, muzyka i mnóstwo gorących serc. Na Orkiestrowej scenie na Placu Sikorskiego zagrały m.in.: Midway, Piotrek Franczuk Blues Band, Filip Mettler– uczestnik programu X Factor oraz Gwiazda siedleckiego finału WOŚP – zespółPapa D – polska grupa popowa, której liderem i wokalistą jest Paweł Stasiak.

Już tradycyjnie, o 20.00 rozbłysło „Światełko do nieba” – niesamowity pokaz sztucznych ogni.

SIEMA !!!! 

  

powrót do aktualności