Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20111115024726 IMGP2064

11.11.2011r. – IV Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada 2011r. o godz.12.00 pod pomnikiem upamiętniającym bitwę pod Iganiami odbyły się  IV Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości.      

  W uroczystościach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Nasze Iganie” , Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie oraz Zespoł Oświatowy w Nowych Iganiach wzięli udział m.in.: OSP z terenu gminy Siedlce, szkoły, przedstawiciele władz samorządowych, organizacje wojskowych i kombatantów. W trakcie trwania uroczystości odbyły się okazjonalne przemówienia Wójta Gminy Siedlca Pana Mirosława Bieńka, Przewodniczącego Rady Powiatu Siedleckiego Pana Henryka Brodowskiego, Pan Rafał Dmowski opisał powstanie nowej książki historycznej o Bitwie pod Iganiami, następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze pod pomnikiem. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody dla młodzieży uczestniczącej w rozgrywanych wcześniej konkursach sportowych i wiedzy historycznej.

          Uroczystość uświetnił pokaz zabytkowych pojazdów wojskowych z okresu II wojny światowej, który cieszył  dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży , oraz pokaz jazdy Sekcji Kawalerii Konnej w barwach I-go Pułku Strzelców Konnych.

Po zakończeniu uroczystości odbył się pokaz strzelania z broni czarno prochowej przez przedstawicieli Sekcji Siedleckiej 2 pułku piechoty Xsięstwa Warszawskiego.

powrót do aktualności