20201210014235 pat1 14aa

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ze względu na pandemię COVID 19 i związane z nią obostrzenia, Narodowe Święto Niepodległości ma wyjątkowy lecz odmienny niż dotychczas charakter. W poprzednich latach uroczyste, gminne obchody tego święta odbywały się przy pomniku w Nowych Iganiach. Brały w nich udział przedstawiciele samorządu, placówek oświatowych, stowarzyszenie Nasze Iganie, służb mundurowych oraz mieszkańcy gminy. Uroczystościom towarzyszyła oprawa artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s Chodowie .
11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości, delegacje przedstawicieli Gminy Siedlce Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski, sekretarz gminy Siedlce Dorota Dmowska -Paczuska, przewodniczący Rady Gminy Siedlce Andrzej Rymuza, radny Gminy Siedlce Roman Chojecki, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie Iza Kuniewicz złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym zwycięską bitwę pod Iganiami z 1831 r. Okolicznościowe wiązanki zostały złożone także w Chodowie przy tablicy upamiętniającej działacza i społecznika- Szczepana Ciekota oraz na grobie kapitana Hipolita Stokowskiego- poległego w bitwie pod Iganiami. Już niespełna za trzy godziny będzie można na naszym youtubie zobaczyć spot patriotyczny z wykładem dr Rafała Dmowskiego
Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie przygotował spot patriotyczny, który z pewnością doda otuchy w tych trudnych czasach oraz pozwoli poczuć ducha święta niepodległości. Poprzez film chcieliśmy pokazać naszą radość oraz patriotyzm. W  naszej lekcji patriotyzmu wzięli udział:

Lena Ornowska

Tomasz Ługowski